Program usposabljanja
Usposabljanja v okviru KOCles 4 bodo prispevala k doseganju višje usposobljenosti predvsem ključnih zaposlenih v podjetjih partnerjih, podpori izmenjavi znanj in dobrih praks med partnerji in širše ter krepitev povezovanja z raziskovalci. Z vključevanjem ključnih zaposlenih iz podjetij, ki bodo s pridobljenim znanji prispevali k poslovnim spremembam in izboljšavam poslovnih procesov in s tem k uresničevanju ciljev vključenih podjetij/partnerstva, bodo podjetja ohranila oz. okrepila svojo konkurenčnost.
Ključna področja usposabljanj in svetovanj;
- trženje in promocija,
- digitalizacija in avtomatizacija poslovanja,
- vodenje in uvajanje sprememb v podjetje, optimizacija delovnih procesov,
- razvoj/oblikovanje (dizajn) produktov in inovacije, novi načini obdelave lesa in materiali, zaščita IPR,
- certificiranje lesnih izdelkov,
- izboljševanje specifičnih tehničnih kompetenc zaposlenih,
- kompetence prijavljanja na mednarodne razpise,
- pridobivanja kadrov,
- trajnostni razvoj/gradnja, zelena/krožna ekonomija, načelo „ne škoduj bistveno“,
- druga usposabljanja v skladu z javnim razpisom.
Kako izvajamo usposabljanja:
Program usposabljanj KOCles 4 je sestavljen iz usposabljanj, ki jih izvajajo zunanji izvajalci (tako za posamezno podjetje partnerja kot za skupno podjetij) ter usposabljanj, ki jih izvajajo institucije iz partnerstva oz. t.im. notranjih usposabljanj. Vsa usposabljanja so usmerjena v pridobivanje znanj za uresničitev zastavljenih ciljev (izboljšav poslovnih praks) na nivoju posameznega podjetja partnerja.
Skupna zunanja usposabljanja so koncipirana kot usposabljanja in dogodki na posameznih prednostnih tematikah usposabljanja. Skupna usposabljanja omogočajo stroškovno učinkovit način izvedbe ter tudi povezovanje med vključenimi podjetji. V tovrstna usposabljanja in dogodke se lahko vključujejo tudi podjetja izven partnerstva.
Individualna zunanja usposabljanja se izvajajo v podjetjih partnerjih z zunanjimi izvajalci, vsebinsko pa so usmerjena predvsem v specifična znanja glede na potrebe podjetij partnerjev.
Notranja usposabljanja imajo za namen predvsem krepitev sodelovanja med izobraževalno razvojnimi organizacijami in podjetji partnerji ter pridobivanje za panogo specifičnih znanj. Izvajalci teh usposabljanj so institucije partnerji projekta. Tudi v tovrstna usposabljanja se lahko vključujejo podjetja izven partnerstva.